Peridot

Peridot patrí medzi vzácne a luxusné aj keď málo známe drahokamy. Tento výnimočný drahokam má históriu opradenú tajomstvami a v staroveku sa používal pri výrobe talizmanov. V našej ponuke nájdete širokú ponuku rubínov, z ktorých je možné vyrobiť šperky rôznych druhov.

Nižšie sa dočítate nasledovné informácie:

 

*Na tomto videu je zobrazený prírodný peridot s hmotnosťou 6,76 ct

Tvary peridotov:

 

Farba peridotov:

Tento drahokam získal svoje meno z francúzštiny a v preklade znamená "zlato". Toto meno dostal vďaka svojej nezvyčajnej zlatozelenej farbe.

 

Použitie peridotov:

Väčšie peridoty, je možné použit ako investíciu do budúcnosti. V takom prípade sú dodávane v luxusnom darčekovom boxe, v ktorom sa nachádza peridot v plastovej zapečatenej krabičke. Ku kameňu je dodávaný certifikát.

Okrem investície je možné peridoty použiť do akéhokoľvek šperku z našej ponuky, prípadne je možné ku kameňu zhotoviť šperk na mieru. Veľmi populárne sú aj peridotové zásnubné prstene.

 

Certifikát:

Ku kameňom s váhou väčšiou ako 0,4 ct je dodávaný certifikát potvrdzujúci jeho pravosť a vlastnosti od nezávislých gemologických laboratórií, predovšetkým GRS a GIA.

 

Cena peridotov:

Cena peridotu záleží od viacerých kritérií, predovšetkým hmotnosti, čistoty, farby, výbrusu a taktiež od toho, či peridot prešiel úpravou, ktorá by vylepšovala jeho estetické vlastnosti. Pre cenovú ponuku nás prosím kontaktujte na klenoty@hematit.sk , a my Vám radi sprezentujeme aktuálne dostupné kamene. 

 

Viac informácii:

Viac informácií o peridotoch sa dočítate v našom článku: Vzácne kamene a drahokamy: Rubín . Ak by sme Vám mohli pomôcť lebo poradiť s výberom Vášho kameňa, radi to urobíme. Prosím, kontaktujte nás na klenoty@hematit.sk alebo prostredníctvom chatu na stránke.

 

Fotografie:

Nižšie sú zobrazené fotky reálnych peridotov z našej ponuky. Fotografie neboli podrobené retušovaniu, a reálne inklúzie sú zachytené v pôvodnej forme.

Na obrázku je zobrazený prírodný peridot s hmotnosťou 6,53 ct

 Na obrázku je zobrazený prírodný peridot s hmotnosťou 6,76 ct

Na obrázku je zobrazený prírodný peridot s veľkosťou 2 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný peridot s veľkosťou 8x6 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný peridot s veľkosťou 5 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný peridot s veľkosťou 5x3 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný peridot s veľkosťou 6x4 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný peridot s veľkosťou 5x3 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný peridot s veľkosťou 4 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný peridot s veľkosťou 4 mm

Na obrázku je zobrazený prírodný peridot s veľkosťou 4 mm

Video: