Detské náušnice

Detské náušnice

       

Detské náušnice sú prvé naozajstné šperky vašej dcéry.

 

Náušnice pre detičky v našich končinách majú svoju tradíciu a určitý význam. Na Slovensku býva zvykom, že tieto milé, malé náušnice zo zlata alebo striebra kupuje pri krste krstná mama. Nie je to však pravidlo, ktoré je potrebné dodržiavať na 100 %.

 

Detské náušnice sú rozkošné šperky, ktoré sú vyrobené v žltom alebo bielom zlate či v striebre. Majú príjemný detský motív, ktorý je zväčša ozdobený žiarivými zirkónovými kamienkamiDetské náušnice by však mali byť najmä zárukou kvality, ktorú vám my v Klenoty Hematit garantujeme. 

  

  • Upraviť výber:
  • Kov
  • Kameň
  • Tvar
  • Farba kovu
  • Farba
  • Dostupnosť
  • Cena
  • Radenie
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

Detské náušnice zo žltého zlata so zirkónom Detské náušnice 

Existuje lepší darček pre malú slečnu ako náušnice? Jasné, sú tu ešte plyšové hračky a rôzne plastové bábiky, ale náušnice patria k malej slečne rovnako, ako ružové šatičky a mašličky vo vlasoch.

  

Význam detských náušníc
   

Detské náušnice vo všeobecnosti nemajú hlbší význam. V minulosti však náušnice mohli nosievať len veľmi majetný ľudia  z vysokých vrstiev. V súčasnosti už nemajú žiaden význam. Môže ich nosiť ktokoľvek, sú vyrábané z rôznorodých materiálov a koncipované do rôznych tvarov. Ich jediným významom je estetická funkcia, teda ozdobovanie uší.

Vekom a často aj módou sú dokonca už aj malé dievčatka ovplyvňované pri výbere správnych respektíve pre ne pekných náušníc. Často vo vyššom veku zohrávajú náušnice formu akéhosi vyjadrovania svojho názoru či postoju ku konkrétnemu problému, či samotnému svetu. Pri detských náušniciach však toto riešiť nemusíte. Jediné čo je pre vás dôležité je poznať materiál, z akého je produkt vyrobený, správnu veľkosť náušníc, ich zapínanie a možno ešte pôvod kamienkov, či polodrahokamov alebo ich tvar.

Avšak detské náušnice a náušnice sa so ženou spájajú už od útleho detstva, na to treba myslieť. Už od detstva vo svojej dcére či chcete alebo nie podmieňujete lásku a starostlivosť ku šperkom. Prvé náušnice dostaneme v časoch, ktoré si pamätať nemôžeme. Rastú s nami, opotrebúvajú sa a časom a najmä vekom sa vymieňajú za iné, najmä dizajnové kúsky.

                      

Detské náušnice zo žltého zlata so zirkónom

Avšak prvé detské náušnice malej slečny by mali byť z kvalitného materiálu, vhodnej veľkosti a mali by rovnako spĺňať určité estetické atribúty nositeľky. V tomto prípade skôr rodičov malej nositeľky.

Kupovať malému dieťaťu detské náušnice z nekvalitných lacných kovov nie je veľmi vhodné. Každopádne by ste si mali uvedomiť, že dieťaťu kupujete náušnice, ktoré sa s ňou budú ťahať minimálne 5 nasledujúcich rokov. Rovnako kúpou nekvalitného výrobku, by ste mohli svojmu dieťaťu privodiť rôzne nepríjemnosti v podobe alergií, ktoré sa prejavia práve používaním šperkov z kvalitných alebo obecných kovov.

    

    

Rady a tipy pri výbere detských náušníc

 

Pri kúpe náušníc pre deti ich vzhľad a okázalosť nie je až taká dôležitá, ako keď si vyberáte náušnice vy. Jasné, že vaša malá princezná by mala mať tie najkrajšie náušnice, avšak sú aj dôležitejšie atribúty pri výbere detských náušníc.

V prvom rade by ste mali dbať na správnu veľkosť náušnice. Jej šírka nie je ani tak dôležitá, ako jej samotná výška a výška vnútorného uška. Pri detských náušniciach sa odporúča kupovať náušnice s maximálnou výškou do 15 milimetrov. Ak by boli detské náušnice dlhšie, tým pádom sú aj ťažšie, čím zbytočne zaťažíte malé uško vášho dieťaťa. Menším bábätkám a dievčatkám, ktoré nie sú zvyknuté na nosenie takýchto parád, by mohli zavadzať, čím by mohlo dôjsť aj k nepríjemnému úrazu.

Čo sa týka výšky vnútornej strany uška, je rovnako dôležitá, ako výška náušnice. Tento rozmer však nepodceňujte. Či už kupujete detské náušnice pre vašu dcérku, neter, krsniatko alebo pre seba samú, je vhodné poznať tento rozmer, aby vás náušnice netlačili a neomínali. Ak je tento rozmer menší, ako váš ušný lalôček, náušnica vám bude malá.

Rovnako by ste pri výbere náušníc nemali zabudnúť na druh materiálu. Keďže malé detičky sú ešte veľmi jemné a krehké, svoje rozhodnutie vsadiť na náušnice zo zlata či striebra vôbec nie je zlé. Totiž náušnice z takzvaných „obecných kovov“ akým je nikel alebo meď, by ste svojej princeznej mohli privodiť alergické reakcie. Sú síce lacnejšie, a mohla by ich striedať každý týždeň, no  zdravie vášho dieťaťa je určite prvoradé, pred jednorazovou krásou.

Zlaté detské náušniceRovnako dôležitý je aj spôsob zapínania náušnice. Zatiaľ čo máloktoré staršie slečny a dospelé ženy si na tento atribút nepotrpia, pri výbere detských náušníc by toto malo byť prvoradé. Keďže dieťa môže byť živé, neposedné, všetko skúma a všetkého sa dotýka, mali by ste vyberať náušnice, ktoré si len tak sama nerozopne.

  

    

Typy zapínania

Najčastejšími zapínaniami pri detských náušniciach sú patenty alebo detská brizúra. No nájdete rôzne druhy detských náušníc s rôznymi typmi zapínania.

Šrúbovací balónik – toto uzatváranie sa taktiež používa pri napichovacích typoch náušníc. Náušnice sa tak upevnia veľmi jednoducho – zašrúbovaním balónika. Ide o veľmi obľúbené, bezpečné a pevné zapínanie. Trh so šperkmi ponúka aj takéto typy zapínania v prípade detských náušníc. Sú bezpečné avšak mohli by ste zvoliť nesprávnu veľkosť, čo by spôsobilo omínanie uška alebo by  náušnica bola na uchu priveľká a nevyzerala by esteticky.

 

Patent- je najčastejšie používaným typom uzatvárania náušníc. Určite je známy všetkým ženám, ktoré pravidelne nosia tieto malé ozdôbky. Ohybný háčik sa uzavrie, čím sa zabezpečia náušnice pred stratou. Jeho použitie však nie je vhodné pre všetky detské náušnice, avšak najčastejšie sa umiestňuje na náušnice s drahokamom, či polodrahokamom. Toto zapínanie je pri deťoch veľmi vhodné. Ľahko sa nasadzujú na uško, zapínajú sa jednoducho a čo je hlavné, tak ľahko sa nestratia.

 

Detská brizúra – náušnice pre tie najmenšie parádnice zvyknú mať svoje zapínanie z dôvodu bezpečnosti v predu, pomocou brizúry. Náušnica sa pri tomto type zapínanie zaklapne vpredu – malý ohybný háčik sa zasunie do očka. Pri tomto type zapínania nehrozí strata náušnice. Medzi detskými náušnicami prevláda práve tento typ zapínania. Je osvedčený a bezpečný.

    

Detské náušnice z bieleho zlata Detské náušnice ako dar

         

V našich zemepisných šírkach je zvykom darovať náušnice malým dievčatkám pri ich krste, alebo v ich staršom veku. Ako sme už spomínali, náušnice sprevádzajú ženy už od útleho detstva. Preto niet divu, že sme také pedantné, vyberavé a svedomité pri výbere a starostlivosti o náušnice či šperky. Náušnice pre deti, ktoré nájdete v našej ponuke sú vyrobené z kvalitných prvotriednych materiálov , teda zo striebra a zlata, ktoré sú doplnené malými kamienkami – zirkónmi alebo Swarovski kryštálmi. 

   

U nás nájdete, po čom túžite

        

E-shop a kamenný obchod Klenoty Hematit, vám ponúkajú široký výber rôznych detských náušníc, ktoré určite vaša malá parádnica ocení. Ponúkané náušnice sú vyrobené ručne z vysokokvalitného 14 karátového žltého alebo bieleho zlata. Väčšina z nich je dozdobená zirkónom alebo swarovski kryštálom. Je už len na vašom výbere, aké náušnice doprajete svojej najmenšej princeznej.