Dámske retiazky

Nadčasové, moderné, trendy a vyrobené z kvalitných materiálov. Dámske retiazky nájdete v mnohých zaujímavých prevedeniach, ktoré sú vyrobené z rôznych druhov materiálov. Dámske retiazky sú výborným darom, ktorý nikdy nesklame. Práve naopak, dámska retiazka vyčarí na tvári ten správny úsmev na tvári. Zlaté dámske retiazky či strieborné dámske retiazky sú výborným spomienkovým darom, ktorý zostane s blízkou osobou čo najdlhší čas. Pamätáte si, kedy ste vy dostali svoju prvú retiazku?

  • Upraviť výber:
  • Kategória
  • Kov
  • Tvar
  • Pre koho
  • Kolekcia
  • Farba kovu
  • Cena
  • Radenie
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

Dámske retiazky

   

Dámske retiazky Dámske retiazky sú určite obľúbené u väčšiny dám. Sú trendové, nadčasové a sú vyrábané z kvalitných materiálov, ktoré dlho vydržia a sú stále v kurze. Určite si spomeniete, k akej príležitosti ste dostali svoju prvú retiazku.

   

Význam

Dámske retiazky sú staré ako ľudstvo samotné. Aj keď zo začiatku sa to na dámske retiazky či náhrdelníky vôbec nepodobalo, našťastie sa ľudská šikovnosť, zručnosť  a estetické oko vycibrilo do súčasných podôb šperkov.

Prví ľudia „šperky“ pokladali len za ozdobu tela. Až neskôr sa začali používať ako symbol akejsi autority či spoločenského postavenia v spoločnosti. V minulosti sa však šperky užívali aj ako ukazovateľ majetku a bohatstva, ktorým nositeľ retiazky oplýva.

V súčasnosti je tento význam takmer zanedbateľný. Aj keď stále sa nájdu medzi nami exóti, ktorí potrebujú zvýšiť sebavedomie či ego hrubou nevkusnou retiazkou. Ženy nosia svoje retiazky skôr zo sentimentálnych dôvodov. Dámske retiazky sú veľmi vkusné a jemné preto sú vhodné na každodenné nosenie. Takéto šperky však dokonale ozvláštni strieborný alebo zlatý prívesok, ktorý zvýrazní samotné črty retiazky.

  

Rady a tipy

                                                                                 Pri výbere správnej retiazky musíte myslieť na pár dôležitých faktorov.

Prvý faktor a zároveň dôležitý , ktorý si pred kúpou musíte ujasniť je, z akého materiálu by mala byť dámska Dámske retiazky retiazka, ktorú sa chystáte kúpiť. Striebro, zlato, platina, alebo obyčajná postriebrená či pozlátená bižutéria. Druh použitého materiálu totiž často pri výbere retiazky rozhoduje. Zlaté retiazky alebo strieborné retiazky sú vyrobené z prvotriednych a kvalitných materiálov, ktoré sú hodnotné a cenné.

Strieborné retiazky však majú jednu zvláštnosť. Dámske retiazky vyrobené zo striebra môžu prejsť jemnou povrchovou úpravou, ktorá im dodá dlhotrvácny jas a lesk. Ide o proces rhódiovania, ktorý zabráni zčernaniu striebornej retiazky.

 

-Pri výbere retiazky by ste určite mali dbať na dizajn a prevedenie retiazky. Existujú rôzne druhy retiazok, ktoré sú vhodné pre rôzne typy osobností a charakterov. Práve preto by sme silnejším ľuďom nemali kupovať hrubé a široké retiazky, či energickým retiazku či šperk, ktorý je nudný a nevýrazný. Ak ste sa rozhodli, že retiazka bude vhodný dar pre ženu, mali by ste vedieť, že ženám sa nezvyknú kupovať príliš extravagantné dámske retiazky, najmä ak ona sama nie je extravagantná.

V neposlednom rade, okrem estetickej funkcie by ste mali myslieť aj na funkčnosť vašej retiazky. Nemali by ste teda zabúdať na správne zapínanie retiazky. Kvalitné a primerané zapinánanie vám dodá nie len pocit bezpečnosti pred stratou retiazky, ale taktiež aj estetickú funkciu, ktorá je pri šperkoch veľmi dôležitá.

  

Pri retiazkach môžeme rozlišovať tri typy zapínaní:

  

Karabínka – klasické ukončenie na zapínanie náramku alebo retiazky

Rybička – ukončenie retiazky na ruku či na krku karabínkou, ktorá svojim tvarom pripomína rybičku.

Perový krúžok – je lacnejšia varianta karabínky. Krúžok obsahuje patent, ktorý v sebe skrýva pero. Stlačením patentu sa pero vysunie alebo zasunie.

    

Dámske retiazky ako darček

Dámska  zlatá retiazka na ruku Určite to poznáte, ak má vaša blízka osoba, jubileum, alebo sa v jej živote odohrávajú životné prelomové situácie, na ktoré jednoducho počas svojho života nikdy nezabudne. Takýmito situáciami môžu byť napríklad maturity, promócie, narodenie dieťaťa, okrem menín či narodenín to môžu byť Vianoce či deň sv. Valentína. Zlaté retiazky pre ženy alebo strieborné retiazky pre ženy sú veľmi vhodným darčekom na všetky z vymenovaných sviatkov. Samozrejme, nemali by sme zabúdať na výročie svadby či potešenie druhej osoby len tak, lebo si to zaslúži. Každopádne, dámske retiazky sú vyrobené z prvotriednych materiálov, ktoré nie len šperku ale aj samotnej výnimočnej situácií dodajú ten správny a vhodný punc.

 

U nás nájdete po čom túžite

Rôzne motívy, dizajny, prevedenia. To čo hľadáte, máte v našom e-shope na dosah. Dámske retiazky patria na krk každej žene. S príjemným príveskom, ktorý v sebe bude niesť citový náboj. Zlaté retiazky pre ženy nájdete v našom internetovom klenotníctve Klenoty Hematit a môžete si teda vybrať :

Dámske retiazky zo striebra

Dámske retiazky zo zlata